Véget ért a pályafelújítás Sárbogárd és Dombóvár között, gyorsulnak a vonatok
Magyar Hang
2026-06-24 07:30
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
Újra járnak a vonatok szerdától a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán – közölte a közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán. Vitézy Dávid azt írta: négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a sebességkorlátozó „lassújelek” felszámolása és a pálya állapotának javítása volt; az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon.
A miniszter kifejtette a MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során 4800 tonna zúzottkövet építettek be, több mint 4500 méteren cseréltek sínt, mintegy 400 vasbetonaljat építettek be, váltókat újítottak fel, javították a vízelvezetést, valamint több helyen megerősítették a pályát és az alépítményt is. A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 kilométer per órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok, ami önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, kiszámíthatóbbá válik a közlekedés – írta Vitézy Dávid.