← Vissza

news.bsdnet.hu

Vitézy Dávid jó hírére ébredtek a vonatozók

Economx 2026-06-24 07:24
Pontosan négy héttel ezelőtt kezdődött meg a Sárbogárd és Dombóvár közötti pályafelújítás, amelynek célja a lassújelek felszámolása és a pálya állapotának javítása volt. Az elmúlt hetekben 120-130 vasutas dolgozott a vonalon – írta Facebookján Vitézy Dávid, aki egyben bejelentette, hogy mától újra járnak a vonatok a Budapest–Pécs vasútvonal teljes hosszán A MÁV saját erőforrásából végrehajtott munkálatok során – sorolta. A munka eredményeként több szakaszon megszűnnek a jelenlegi sebességkorlátozások, és a nyár végére ismét 20-40 km/órával gyorsabban közlekedhetnek majd a vonatok. Ez önmagában néhány perc menetidő-megtakarítást jelent, de ennél is fontosabb, hogy csökken a meghibásodások kockázata, és kiszámíthatóbbá válik a közlekedés – tette hozzá a miniszter. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →