← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mandinert is elérte a kirúgási hullám, hatvan embert küldtek el a laptól

Telex 2026-06-24 07:36
Folytatódnak a leépítések a fideszes médiabirodalomnál, hétfőn az MCC alá tartozó Mandinernél mondtak fel 60 embernek. Mindez Kohán Mátyás szerdai, Mandineren megjelent publicisztikájából derül ki, amiben a „jobboldali média belügyeit” boncolgatja. „Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – írta Kohán. A cikkből az is kiderül, hogy 48-an viszik tovább a lapot, „amíg Magyar Péter el nem foglalja, azután pedig az örökségét vihetjük tovább, értéket teremteni, jó újságot írni vagyunk a Mandinernél (páran már évtizedes távlatban), ebbéli képességünket sosem veszítettük el, s ehhez keresünk partnereket – olvasóinkban, támogatóinkban, és bizony a nemzeti nagytőkében is.” A leépítésekkel és a nyomtatott Mandiner jövőjével kapcsolatban kérdéseket küldtünk a lapnak, ha érdemi választ kapunk, beszámolunk róla. A Mandiner 2025 elején került a Mathias Corvinus Collegium Alapítvány (MCC) alá. Az MCC kiadójának vezetője múlt héten éles posztban ment neki Orbán Balázsnak, aki pár nappal később lemondott az MCC alapítványának kuratóriumi elnöki posztjáról. Mindeközben múlt hétfőn a parlament megszavazta az Alaptörvény-módosítást , amelynek az egyik pontja a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok (kekva) megszüntetését készíti elő, ennek technikai részletei pedig a később benyújtott uniós törvénycsomagban szerepelnek . A módosítás az MCC beszántását is előkészíti. Kohán beszámolója alapján a kirúgások az azelőtti nap történtek, hogy az Országgyűlés nagy többséggel elfogadta azokat a jogállamisági és átláthatósági feltételeket, amelyek 16,4 milliárd euró uniós forrás felszabadításához kellenek – ide tartozik a kekvák kivezetése is. Nagyjából egy hónappal a választások után példa nélküli kirúgási hullám kezdődött a fideszes médiát összefogó Mediaworksnél, ahonnan közel 200 munkavállalót küldhettek el. A leépítés érintette például az Origót és a Magyar Nemzetet, de megszűnt a Bors napilap , és felfüggesztették a Ripost.hu és a Metropol.hu portálok működését, iletvew több megyei hírlap nyomtatott kiadását is. Kiderült, hogy a csoportos leépítés során a PestiSrácok is elbocsátja az összes dolgozóját, ami húsz munkavállalót érint. Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya kedden egyébként nyílt levélben fordultak az általuk nemzeti tőkéseknek nevezett emberekhez , és „minőségi jobboldali médiaportfólió” finanszírozására, vagyis a fideszes média megmentésére kérték őket.
Eredeti cikk megtekintése →