Újpest: Váratlanul leállították az új stadion engedélyezését
Csak Foci
2026-06-24 07:47
Ideiglenesen leállították az Újpest FC új labdarúgó-stadionjának építési engedélyezési eljárását. A budapesti kormányhivatal építésügyi főosztálya a beruházó kérésére június 8-ától legfeljebb hat hónapra függesztette fel a folyamatot. A hírt Nagy Dávid, újpesti önkormányzati képviselő vette észre és hozta nyilvánosságra Facebook-oldalán.
A stadion tervezett helyszínét - a Fóti út 141. szám alatti, egykori Tungsram-gyártelepet - az Új Lila Labdarúgó Kft. vásárolta meg, amely a MOL tulajdonában van. Az olajtársaság még 2024 elején vette meg az Újpestet, tavaly nyáron pedig előszerződést kötöttek a gyártelep megszerzésére, ahová egy 18-22 ezer férőhelyes stadiont terveztek.
Trippon Norbert, újpesti polgármester korábban lakossági fórumot is tartott, ugyanis a környéken élők tiltakoztak a kertvárosi nyugalom elvesztése miatt, ugyanakkor a MOL korábban egyértelművé tette, hogy a magánterületen mindenképpen felépítik a stadiont, azonban most - legfeljebb fél évre - mégis felfüggesztették a projektet.
Az üggyel kapcsolatban megkerestük az Újpestet, ám cikkünk élesítéséig nem reagáltak. Ha megteszik, frissítjük cikkünket.
Pörögnek a hírek az átigazolási piacon, kövesd a csakfoci.hu folyamatosan frissülő átigazolási rovatát, ahol minden fontos információt azonnal megtalálsz - KATTINTS!
https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/tovabb-erosit-az-ujpest-meg-egy-magyar-valogatott-jatekost-igazoltak