← Vissza

news.bsdnet.hu

Ránk borul a hőkupola: 36 fokos pokol jön, már a riasztást is kiadták

Blikk Rúzs 2026-06-24 07:30
Brutális hőség közelít. Tovább fokozódik a június végi kánikula , a hét második felére pedig egy úgynevezett hőkupola érkezhet Magyarország fölé. Az országos tiszti főorvos a tartós forróság miatt június 26-ig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást , majd június 27-től harmadfokú riasztás lép életbe, amely várhatóan június 30-ig marad érvényben. Jelenleg több vármegyében is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a magas középhőmérséklet miatt. A meteorológusok szerint a legmelegebb órákban akár 36 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet - írja a met.hu. Szerdán többnyire napos, száraz idő várható , bár a középső országrészben időnként megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Csapadékra csak elszórtan, főként a déli határvidéken van esély. A délutáni órákban országszerte 30 és 36 fok közötti csúcshőmérsékletekre lehet számítani. A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a hőség különösen az idősekre, a kisgyermekekre, a várandósokra, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élőkre jelent fokozott veszélyt, ezért a következő napokban kiemelten fontos a megfelelő folyadékbevitel és a déli órákban a tűző nap kerülése.
Eredeti cikk megtekintése →