Ránk borul a hőkupola: 36 fokos pokol jön, már a riasztást is kiadták
Blikk Rúzs
2026-06-24 07:30
Brutális hőség közelít.
Tovább fokozódik a június végi kánikula , a hét második felére pedig egy úgynevezett hőkupola érkezhet Magyarország fölé. Az országos tiszti főorvos a tartós forróság miatt június 26-ig meghosszabbította a másodfokú hőségriasztást , majd
június 27-től harmadfokú riasztás lép életbe, amely várhatóan június 30-ig marad érvényben.
Jelenleg több vármegyében is elsőfokú figyelmeztetés van érvényben a magas középhőmérséklet miatt. A meteorológusok szerint a legmelegebb órákban akár 36 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet - írja a met.hu.
Szerdán többnyire napos, száraz idő várható , bár a középső országrészben időnként megnövekedhet a gomolyfelhőzet. Csapadékra csak elszórtan, főként a déli határvidéken van esély. A délutáni órákban országszerte 30 és 36 fok közötti csúcshőmérsékletekre lehet számítani.
A szakemberek arra figyelmeztetnek, hogy a hőség különösen az idősekre, a kisgyermekekre, a várandósokra, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élőkre jelent fokozott veszélyt, ezért a következő napokban kiemelten fontos a megfelelő folyadékbevitel és a déli órákban a tűző nap kerülése.