Gagyi trükkel kerülte a fizetést, milliókra büntették az autóst
Vezess
2026-06-24 07:28
Egészen addig hitte magát okosnak az autópályás útdíjakat elkerülő autós, míg meg nem kapta masszív, több millió forintnyi büntetését.
2026.06.24. szerda 08:28
Általában senki semmiért nem szeret fizetni, de ez az autósokra talán végképp igaz. Egy négykerekű mindig pénzt visz, még álló helyzetben is a biztosítás és az adók miatt, amire rájöhet még a parkolás díja is. Ha pedig elindulunk vele, akkor nem elég, hogy az üzemanyag árával kell hadakozni, de bizonyos szakaszok még útdíjkötelesek is.
Ezeket a tételeket ki-ki a vérmérséklete szerint azért megpróbálja csökkenteni, ám ami egyik oldalon spórolás, az a másikon valamilyen szinten biztosan lemondás. Ezt az egyensúlyt próbálta megtörni egy ravasz francia autós. Emberünk kitalálta, hogy ő nem mond le a sztrádahasználatról, de nem is fizet érte: majd átslisszan a fizetőkapuknál az előtte haladóval együtt, annak a fenekében autózva.
Az ötlet már biztosan megfordult sokak fejében, akárcsak egy parkolóházban is, a megvalósításig azonban aligha jutottak el sokan. Cikkünk főszereplője azonban sikerrel alkalmazta ezt a taktikát többször is az A36-os autópályán Doubs megyében.
Öröme egészen sokáig tarthatott, kiindulva abból, hogy a dolog csak akkor ért véget, amikor a biztonsági kamerák és a rendszámfelismerő alapján ki nem küldték neki a felhalmozott tartozást, megtoldva némi büntetéssel. Most érdemes megkapaszkodni, ugyanis a teljes összeg 9382 euróra, átszámítva 3,33 millió forintra rúg.
Ilyen durva esetekért egyébként nem kell külföldre menni, itt a hazai példa:
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!