Hatvan embert elküldtek a Mandinertől, alig ötvenen viszik tovább a Fidesz-közeli lapot
HVG
2026-06-24 08:07
Hatvan embernek mondtak fel a Mandinernél, 48-an viszik tovább a Fidesz-közeli propagandakiadványt – derült ki Kohán Mátyás mandineres publicisztikájából szerdán.
Május elején a Magyar Hang úgy értesült, nagy leépítések és átalakulások jöhetnek a 150 embert foglalkoztató Mandinernél, akkor az volt a hír , hogy akár a dolgozók felét elküldhetik. A lap szerint a YouTube-on folyó műsorszolgáltatást érinthetik a drasztikus leépítések.
Azután érte utol a Mandinert a kirúgási hullám, hogy múlt héten kiderült: a Pesti Srácok összes munkavállalóját elbocsátják. Elbocsátották továbbá a Mediaworks portfóliójához tartozó Világgazdaság szerkesztőségének egyes tagjait is. Nem sokkal korábban pedig bejelentették azt is, hogy a Bors azonnali hatállyal megszűnik . A HVG írta meg , hogy a Mediaworks közel kétszáz dolgozójától válhat meg.
https://hvg.hu/360/20260617_mediaworks-fidesz-media-ripost-bors-metropol-pesti-sracok
Nyitókép: Facebook / Orbán Viktor