← Vissza

news.bsdnet.hu

Kirúgták az Orbán-kormány egyik ikonikus arcát, Facebook-posztban reagált

ATV 2026-06-24 08:09
Kovács Zoltán egykori kormányszóvivőt és államtitkárt június 23-i hatállyal felmentették a Nimród vadászújság főszerkesztői tisztségéből. A leváltott politikus indulatos posztban reagált, és nem rejtette véka alá felháborodását. Kovács Zoltán az Orbán-kormány egyik legismertebb kommunikációs arca volt: 2014 és 2018 között kormányszóvivőként, majd 2019-től nemzetközi kommunikációért felelős államtitkárként dolgozott. A Nimród vadászújság főszerkesztői posztját is betöltötte, egészen idáig. A Médiapiac.com szerint az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége rendkívüli, összevont elnökségi ülésen döntött Kovács Zoltán felmentéséről, egyhangúlag. Az ülésre június 23-án került sor Hatvanban, a Vadászkamara székhelyén. A döntést „a megváltozott külső körülmények” indokolják, pontosabb magyarázatot a közlemény nem tartalmaz. Ezzel egyidejűleg a Védegylet felmondta az Egy a Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló kiadói szerződést is, amelyet eredetileg a 2021-es Nemzetközi Vadászati és Természeti Kiállítás lebonyolítására hoztak létre. Senki nem szólt neki? Kovács Zoltán a közlemény megjelenése után bejegyzést tett közzé a Nimród Facebook-oldalán. Ebben azt írta: a döntésről nem hívták meg és személyesen nem is tájékoztatták. Megköszönte azok támogatását, akik az elmúlt hét évben szerinte „őszintén gondolták, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józan szakmai megfontolások” , hozzátéve: büszkék lehetnek az elvégzett munkára. A bejegyzés Fekete István Gyeplő nélkül című művéből vett idézettel zárul: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.” A felmondási időszak alatt a főszerkesztői feladatokat Pechtol János, a Védegylet ügyvezető elnöke látja el. A lap működése és megjelenése a tervek szerint zavartalan marad.
Eredeti cikk megtekintése →