← Vissza

news.bsdnet.hu

60 embert kirúgtak a Mandinertől, Kohán Mátyásnak vérzik a szíve

Klubrádió 2026-06-24 07:54
Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak mondtak fel - kesereg Kohán. Folytatódnak a leépítések a fideszes médiabirodalomnál, hétfőn az MCC alá tartozó Mandinernél mondtak fel 60 embernek - derül ki Kohán Mátyás szerdai publicisztikájából. "Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – írta Kohán. Megtudhatjuk még, hogy 48-an viszik tovább a lapot, „amíg Magyar Péter el nem foglalja, azután pedig az örökségét vihetjük tovább, értéket teremteni, jó újságot írni vagyunk a Mandinernél (páran már évtizedes távlatban), ebbéli képességünket sosem veszítettük el, s ehhez keresünk partnereket – olvasóinkban, támogatóinkban, és bizony a nemzeti nagytőkében is.” Az Origótól már kirúgták az alkalmazottak háromnegyedét, ahogy a Magyar Nemzetnél is tömeges elbocsátások voltak. A Pesti srácoktól mindenkit elküldtek, a  Bors, a Metrropol és a Ripost megszűnt, a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom megyei 24 Óra nyomtatott kiadása szintén.
Eredeti cikk megtekintése →