60 embert kirúgtak a Mandinertől, Kohán Mátyásnak vérzik a szíve
Klubrádió
2026-06-24 07:54
Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak mondtak fel - kesereg Kohán.
Folytatódnak a leépítések a fideszes médiabirodalomnál, hétfőn az MCC alá tartozó Mandinernél mondtak fel 60 embernek - derül ki Kohán Mátyás szerdai publicisztikájából.
"Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – írta Kohán.
Megtudhatjuk még, hogy 48-an viszik tovább a lapot, „amíg Magyar Péter el nem foglalja, azután pedig az örökségét vihetjük tovább, értéket teremteni, jó újságot írni vagyunk a Mandinernél (páran már évtizedes távlatban), ebbéli képességünket sosem veszítettük el, s ehhez keresünk partnereket – olvasóinkban, támogatóinkban, és bizony a nemzeti nagytőkében is.”
Az Origótól már kirúgták az alkalmazottak háromnegyedét, ahogy a Magyar Nemzetnél is tömeges elbocsátások voltak. A Pesti srácoktól mindenkit elküldtek, a Bors, a Metrropol és a Ripost megszűnt, a Nógrád Megyei Hírlap, a Heves Megyei Hírlap és a Komárom-Esztergom megyei 24 Óra nyomtatott kiadása szintén.