← Vissza

news.bsdnet.hu

Hat embert vett őrizetbe a NAV az NKA-támogatások ügyében

Forbes 2026-06-24 08:40
Mi történt? Hat személyt őrizetbe vett a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásainak ügyében. „A hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak” – vette észre Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter Facebook-oldalán a Telex. Kontextus. A miniszter szerint „halad előre a Hankó-botrány felderítése”, és ennek részeként a NAV kedden hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében. „A nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszer kiépítését” – írta Tarr. Miért fontos ez? A 24.hu információi szerint őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét, aki az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt. A posztjáról azután mondott le, hogy az április 12-i választás után kitört az NKA-s pénzosztások körüli botrány. A politikus védője, Papp Gábor azt mondta, hogy Bús Balázst gyanúsítottként hallgatták ki, ügyfele részletes vallomást tett. A Fidesz szerint az NKA-ügyben történt őrizetbe vételek azt bizonyítják, hogy a Tisza Párt arra használja az államot, hogy kiiktassa a politikai ellenfeleit, reagált Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója az őrizetbe vételekre.
Eredeti cikk megtekintése →