← Vissza

news.bsdnet.hu

Abba kellene-e hagyni a kerti locsolást a vízhiány miatt?

Blikk 2026-06-24 08:42
Rég nem tapasztalt, tartós hőség tombol Európában, az extrém időjárásnak ráadásul már több tucat halálos áldozata is van. Nemcsak az emberi szervezetet, hanem a növényeket is megviseli a mostani, csapadékhiányos időjárás. Mivel az ország több pontján is veszélybe került az ivóvízellátás biztonsága, adódik a kérdés, abba kellene-e hagyni most a kerti locsolást. Szőcs Attila Online szerkesztő Ezeket látta már? Pokoli kánikula keseríti meg az életet az öreg kontinensen . Több tucatnyian, köztük gyerekek is meghaltak az elmúlt napokban Európában : voltak, akiknek a szervezete nem bírta az extrém forróságot, mások a hőség elől menekülve veszítették életüket. A csapadékhiányos időszakban az ivóvízkészlet folyamatos biztosítása kulcsfontosságú, éppen ezért adhat aggodalomra okot, hogy egyre több helyről érkeznek hírek az országból a teljesítőképességük határán működő vízközműrendszerekről. Nyomáscsökkenés vagy átmeneti vízhiány lehet egyebek mellett Pest vármegye több településén – Dömsödön, Ráckevén és Szigetbecsén – és Zala vármegyében is. Van, ahol a lakosság számára megtiltották a kerti locsolást, máshol javasolják, hogy csökkentsék ezek gyakoriságát és a felhasznált víz mennyiségét. Adódik a kérdés: az ország más részein is vissza kéne venni kicsit, vagy akár abba is kellene hagyni a kerti locsolást a vízhiányra való tekintettel? Arra kérjük olvasóinkat, adjanak hangot a véleményüknek! A válaszaikat szokás szerint 17 óráig várjuk. Kánikula
Eredeti cikk megtekintése →