Magyar zászlókat lenget a szél az Erzsébet hídon, persze nem Karácsony Gergely jóvoltából
Magyar Nemzet
2026-06-24 08:48
A Magyar Életvédők ma négy magyar zászlót helyeztek ki a szivárványos rongyok helyére. Legyél Te a következő! Díszítsék újra nemzeti lobogók az Erzsébet hidat! – írta közösségi oldalán Vékony Csongor . A kőbányai önkormányzati képviselő, egykori Mi Hazánkos politikus mellett mások is tettek ki zászlókat. Balogh Péter például egy üzenetet is hagyott az általa kihelyezett zászló mellett.
Posztjában azt írta, másokat is bíztat a békés véleménynyilvánításra.
A Fradi-szurkolók egyik ultracsoportja pedig azt tette közzé a Facebookon, hogy a Ferencváros tábora kiáll az lmbtq zászlókat leszedő személy mellett, ezen felül hozzájárulnak a rá kirótt pénzbüntetés költségéhez!
– Magyar közterületekre, hidakra, épületekre, magyar zászlót! – jelezték a fradisták.
Karácsony Gergely főpolgármester korábban arról posztolt, hogy vissza fogják helyezni a szivárványos zászlókat. Az Erzsébet hídra kiaggatott pride lobogók helyzetét a budapesti városházára kitett pride zászlóéhoz hasonlította.