Tombol a hőség, az olasz kormány csökkentette a munkaidőt
HVG
2026-06-24 08:52
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben tizenöt városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden.
A munkaidő csökkentése vagy a munka esetleges felfüggesztése esetén a dolgozóknak biztosított az alapbér.
A kormány a rendkívüli energiafogyasztás következtében kormánybiztos kinevezését jelentette be, akinek a stratégiai tevékenységekhez szükséges energiamennyiség biztosítása lesz a feladata.
Olaszország tartományai már június elejétől korlátozzák a munkavégzést a nap legmelegebb óráiban. Kedden már 15 városra volt érvényes a legmagasabb szintű, vörös riasztás, Anconára, Bolognára, Bolzanóra, Bresciára, Firenzére, Frosinonéra, Milánóra, Perugiára, Pescarára, Rietire, Rómára, Torinóra, Velencére, Veronára és Viterbóra.
Nyitókép: illusztráció