← Vissza

news.bsdnet.hu

Drasztikus létszámleépítés a Mandinernél: 60 embernek szűnt meg a munkája

Blikk 2026-06-24 08:55
Folytatódnak a leépítések a fideszes médiabirodalomnál, hétfőn az MCC alá tartozó Mandinernél mondtak fel 60 embernek – írja a Telex. A drasztikus létszámú leépítés a lap munkatársának, Kohán Mátyás a Mandineren megjelent szerdai publicisztikájából derült ki. Szigeti Sándor Newsroom újságíró Ezeket látta már? A publicisztika „Essünk túl rajta! Őszintén a jobboldali média belügyeiről” címmel jelent meg szerdán kora reggel a Mandineren – szúrta ki a Telex. „Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – kezdődik a cikk. Kohán hangsúlyozza: szerinte igenis voltak kollégák, akik kiválóan dolgoztak a jobboldali újságnál, és akadtak olyanok is, akik nem teljesítették a felülről érkező kéréseket, ellenálltak azoknak: „Volt szívvel, lélekkel dolgozó jobboldali újságíró, aki mindvégig az olvasóját szolgálta, színvonalas anyagokat szállított, bátor riportokat készített, jól kérdezett, hatékonyan szervezte lapját. Munkája hol előtérben volt, hol háttérben – de dolgozott, létezhetett, s a közhiedelemmel ellentétben senki sem parancsolhatta meg neki, mit írjon, no, pláne azt, hogy mit ne. Ha beleszólási kísérletet tapasztalt, visszaszólt, visszaverte, átvitte az igazságot a fogában tartva a túlsó partra” – emelte ki a publicisztikájában. A cikkből az is kiderül, hogy 48-an viszik tovább a lapot , „ amíg Magyar Péter el nem foglalja , azután pedig az örökségét vihetjük tovább, értéket teremteni, jó újságot írni vagyunk a Mandinernél (páran már évtizedes távlatban), ebbéli képességünket sosem veszítettük el, s ehhez keresünk partnereket – olvasóinkban, támogatóinkban, és bizony a nemzeti nagytőkében is” – jegyzi meg előbb kétkedve, majd bizakodva. Amint arról korábban beszámoltunk, miután a Borsnál, Magyar Nemzetnél, a Világgazdaságnál és a Mediaworsknél is csoportos létszámleépítése k kezdődtek, két korábbi meghatározó fideszes politikus, Ferencz Orsolya és Navracsics Tibor arra szólította fel a konzervatív elit tehetős tagjait, hogy vállaljanak felelősséget a bajba jutott családokért. „Úgy véljük, nem csak addig kell polgári értékrendet valló patriótának lenni, amíg könnyű, hanem akkor is, amikor nehéz. Sőt, akkor kell csak igazán kitartani az értékeink mellett.A nemzeti tőkések a magyar vállalatok preferálásának korábbi kormányzati programja révén hatalmas vagyonokra tettek szert. Sokszor kellett egyes nagytőkések viselkedése miatt tartania a hátát a havi fizetésből élő jobboldaliaknak, így a sajtó munkatársainak is” – hangsúlyozták a nyílt levelükben. kormányváltás
Eredeti cikk megtekintése →