Tarr Zoltán társadalmi egyeztetést hirdetett a közmédia átalakításáról
HVG
2026-06-24 09:04
„Bárki be fog tudni kapcsolódni a közmédia átalakításába” – ígérte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter a közösségi oldalára feltöltött videóban kedden. Tarr Zoltán azután beszélt erről, hogy a parlamentben zárószavazást tartottak a közmédiát átalakító törvénycsomagról .
Magyar Péter miniszterelnök egyik fő kampányígérete volt a közmédia „hazug hírszolgáltatásának” felfüggesztése a választás után. Ez elmaradt, de a törvény a rendszer teljes átalakítását ígéri . Megszűnik az MTVA és a Duna Médiaszolgáltató, a tulajdonosi jogokat gyakorló új testületbe pedig a pártok és a szakma is jelölhet tagokat . Az új vezetők kinevezéséig az irányítást Tarr Zoltán veszi át, Grósz Judit miniszteri biztos koordinációjával. A törvényjavaslatot 145:39 arányban, tartózkodás nélkül fogadták el.
A miniszter elmondása szerint az átmeneti vezetés meg fogja tudni indítani azt a társadalmi párbeszédet, amelybe bevonják a szakmai szervezeteket, a társadalmat, az érdeklődőket. A cél, hogy megállapítsák, milyen közmédiát szeretnének az emberek. Elsőként szakmai és anyagi audit indul, amely feltárja a korábbi működést.
A közmédia a Fidesz–KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta. Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek
– írta Tarr Zoltán.
https://hvg.hu/360/20260618_kozmedia-tisza-kormany-fuggetlenseg-mtva-mediatanacs-torvenytervezet
Nyitókép: HVG / Fazekas István