← Vissza

news.bsdnet.hu

Illegálisan versenyzett és büntetőfékezett, de a java csak ezután jött + videó

Magyar Nemzet 2026-06-24 09:09
A Budakörnyéki Járási Ügyészség közúti veszélyeztetés bűntette és más bűncselekmények miatt emelt vádat azzal a budapesti férfival szemben, aki a vádirat szerint 2024 januárjában személyautójával közlekedett az M2 autóúton Göd irányába. A gépkocsiban ült felesége és két kiskorú gyermeke. A férfi az út során közlekedési konfliktusba keveredett egy másik autóssal, akivel versenyezni kezdtek. A vádlott előtt haladt az úton a sértett, akinek kocsijában három gyermek utazott. A két illegális autóversenyző hol a sértett kocsija előtt, hol amögött haladt. Mivel többször is erősen fékeztek, a sértettet is többször fékezésre kényszerítették. Amikor a vétlen családapa a gödi lehajtó felé vette az irányt, a vádlott követte őt, végig dudált rá és távolsági fényszóróját is felkapcsolta, hogy elvakítsa. A településen belül a vádlott több méteren keresztül a sértett kocsija mellett haladt, mielőtt megelőzte azt. Ezután fékezni kezdett és a kormányt is jobbra-balra rángatta, megállásra kényszerítve a másik autót. Ekkor a vádlott kiszállt, ordítozott és a nadrágját lehúzva nemi szervét mutogatta. A sértetti kocsijához érve annak motorháztetejét és oldalát ököllel ütötte, valamint többször is a sárvédőjébe rúgott, amivel több mint 700 ezer forintos kárt okozott. Még az sem tartotta vissza, hogy nagyobb gyermeke végignézte erőszakos, garázda magatartását, amivel veszélyeztette a kiskorú erkölcsi fejlődését. A Budakörnyéki Járási Ügyészség a férfit közúti veszélyeztetés és nagyobb kárt okozó rongálás bűntette mellett kiskorú veszélyeztetésének bűntettével is vádolja. A vádlott bűnösségéről a Dunakeszi Járásbíróság fog dönteni.
Eredeti cikk megtekintése →