← Vissza

news.bsdnet.hu

Szörnyű veszteség érte a franciák kapitányát: csapot-papot otthagyva hazament, nem lesz ott a kispadon

Pénzcentrum 2026-06-24 09:14
Édesanyja halála miatt hazautazik Franciaországba Didier Deschamps, a francia labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya, aki így kihagyja a Norvégia elleni utolsó világbajnoki csoportmérkőzést. A Francia Labdarúgó-szövetség (FFF) keddi tájékoztatása szerint a szakvezető aznap reggel értesült a tragikus hírről, és a temetés idejére elhagyta a válogatott keretet. Távollétében a nemzeti csapat irányítását Guy Stéphan másodedző veszi át, a döntést pedig Philippe Diallo, az FFF elnöke is jóváhagyta. A vb egyik legnagyobb esélyesének tartott – nyolc éve arany-, legutóbb pedig ezüstérmes – francia együttes már biztosította a továbbjutását a legjobb 32 közé, miután Irakot 3–0-ra , Szenegált pedig 3–1-re győzte le . A pénteki találkozón a szintén hatpontos Norvégia ellen már csak a csoportelsőség sorsa lesz a tét.
Eredeti cikk megtekintése →