Fontos bejelentést tett Vitézy Dávid: újraindította a MÁV az IC-kocsik és hálókocsik fővizsgáztatását
Origo
2026-06-24 09:26
"Újraindította a MÁV az IC-kocsik és hálókocsik fővizsgáztatását a Dunakeszi Járműjavítóban" - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán. Vitézy Dávid azt írta, az üzemben egy éve áll a munka. A csaknem 800 embert foglalkoztató járműjavító teljes talpra állítása hosszabb időt vesz majd igénybe.
- tette hozzá.
Egyúttal jelezte, hogy ez ugyan nem hoz mindenben azonnali megoldást, mert sokszor részegységek vagy alkatrészek szállítása hónapokba telik és egy fizetésképtelen partner nem tudott megbízható partner lenni eddig.
- jelentette ki.
A miniszter a posztban felidézte, úgy vette át a tárcát Lázár Jánostól, hogy a MÁV meglévő szerelvényeinek negyede nem volt forgalomképes, mert javításra vagy fővizsgára vár.
- fogalmazott a Facebook-oldalán Vitézy Dávid.