← Vissza

news.bsdnet.hu

Helycsere

Demokrata 2026-06-24 09:23
A 2010-es években a csúcséttermek mellett a vendéglátóipar más ágazataiban is új lendületet kaptak a prémium egységek. Ebben az időben nyitott meg a Törökméz Budán, amely a közelmúltban egy nagyobb, újlipótvárosi ingatlanba költözött. Közel egy évtizede jártam náluk, így ez jó apropót adott, hogy felfrissítsem a tapasztalatokat. Örömmel jelenthetem, hogy bár akkor is a jobbak közé soroltam a helyet, mára minden fontos tekintetben sikerült előrébb lépniük. A beltér igényesebb, hangulatosabb, de ez semmit le nem von az otthonosságból, megmaradt a vendégmarasztaló atmoszféra. A kínálat színvonalasabb, a kiszolgálás pedig sokkal kedvesebb, a velünk foglalkozó ifjú hölgy közvetlen, kommunikatív. Az étlap összefogott, lényegre törő, tartanak népszerű villásreggeliket az Egg Benedicttől a saksukán át a vegán bundás kenyérig, heti ajánlatban pastákat és igen sokféle csábító desszertet, valamint péksüteményt. Mi az édességekre összpontosítottunk, így rendeltünk egy vegán kókuszos csokis süteményt, egy málnás tiramisut, egy grízpudingot, valamint egy pazar kávét. A desszertek egytől egyig megütötték a mércét, ízben, állagban, esztétikában. Az egyetlen megjegyzésem, hogy ha „szezonális gyümölcsöket” ígér az étlap, így, többes számban, akkor júniusban ez mondjuk epret és meggyet jelent, nem pedig szépen szeletelt, de termesztett áfonyát. De az összélmény ezzel együtt remek volt, soha rosszabbat!
Eredeti cikk megtekintése →