A Fideszből üzentek Magyar Péternek: nem úszhatja meg ennyivel
ATV
2026-06-24 09:10
Havasi Bertalan, a Fidesz kommunikációs igazgatója ismét közleményben üzent Magyar Péter miniszterelnöknek.
A politikus idézett a kormányfő május 16-i beszédéből: „Van itt valaki a minisztériumból, aki itteni biztonsági ember? Mert szerintem Havasi elvtárs nem ebben a minisztériumban dolgozik. Mivel ez már a Szociális és Gyermekügyi (sic!) Minisztérium. Úgyhogy jó lenne, ha megkérnék, hogy fáradjon ki innen, jó? Köszönjük szépen” – írja Havasi Bertalan , aki szerint ez a részlet a kormányfő beszédéből bárki vissza tud hallgatni a YouTube-on.
A kommunikációs igazgató szerint a magyar ügyészség úgy értelmezte a miniszterelnök mondandóját, hogy Magyar Péter nem adott „utasítást”, vagyis fogalmilag kötelező jellegű, közvetlen végrehajtási kötelezettséget keletkeztető rendelkezést.
„Ezért az ügyészség – ha lehet hinni a sajtóhíreknek – elutasította a Magyar Péter ellen hivatali visszaélés bűntette miatt tett feljelentésemet” – írja Havasi a közleményében. A fideszes politikus szerint az ügyészség sem vitatta, hogy „a Miniszterelnöki Kabinetiroda épületében jogszerűen tartózkodtam, hiszen ott volt a munkahelyem, ráadásul az állami vezetői igazolványom az összes létező minisztériumhoz állandó belépésre jogosított fel.”
Havasi Bertalan azt kifogásolja, hogy meglátása szerint Magyar Péter törvénytelenül akarta kitessékeltetni a Miniszterelnöki Kabinetirodából, hozzátéve, hogy a kormányfő „jogtalan” utasítást adott erre a Készenléti Rendőrség rendőreinek, amivel „hivatali visszaélés bűntettét követte el.”
A kommunikációs igazgató egy hírportál forrásmegjelölés nélküli cikkéből úgy értesült, hogy elutasították a feljelentését az ügyészségen. Havasi azt ígéri, hogy ha ez a hír igaz, akkor a határozat kézhezvétele után tovább viszi az ügyet.
„Magyar Péter ennyivel nem úszhatja meg, és az ügyészségnek is rendesen el kell végeznie a munkáját” – zárta közleményét Havasi Bertalan.