Arcátlan besurranó rabolt Tiszaújvárosban, még inni is kért
Origo
2026-06-24 09:35
Különös, egyben rendkívül pofátlan módszerrel próbált szerencsét egy betörő Tiszaújvárosban, ám a rendőrök éberségének köszönhetően nem örülhetett sokáig a zsákmányának. Egy 27 éves kesznyéteni tolvaj június 19-én, a délelőtti órákban érkezett a városba, ahol egy társasház nyitva felejtett bejárati ajtaját kihasználva surrant be az épületbe – közölte a Police.hu .
A férfi meglehetősen sajátos módszerrel térképezte fel a terepet: az egyik emeleten gyanútlanul bekopogtatott egy lakásba, ahol szomjúságra hivatkozva vizet kért a lakótól. Miután megkapta a frissítőt, egy szinttel lejjebb próbálkozott, ám onnan már nem érkezett válasz. A hívatlan vendég ekkor erőszakhoz folyamodott, és egyszerűen berúgta az ajtót.
A tulajdonosok szerencséjére a rendőrség azonnal reagált a bejelentésre. A tiszaújvárosi egyenruhások villámgyors adatgyűjtésbe kezdtek, aminek eredményeként pár órán belül azonosították, majd el is fogták a kesznyéteni betörőt, akit azonnal előállítottak a kapitányságra. A Tiszaújvárosi Rendőrkapitányság, amely jelenleg lopás miatt folytat eljárást a férfi ellen, az eset kapcsán komoly figyelmeztetést adott ki a lakosság számára.
A rendőrség külön kiemelte, hogy a nyári szabadságolások idején még a megszokottnál is nagyobb gondot kell fordítani az ingatlanok és az értékek védelmére. Ha pedig mégis megtörténik a baj, a legfontosabb a hatóságok azonnali, haladéktalan értesítése a 112-es segélyhívón, hiszen a gyors bejelentés kulcsfontosságú a bűncselekmények sikeres felderítésében.
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VIII. Kerületi Rendőrkapitánysága elfogatóparancsot adott ki a 40 éves Gurbai Miklós ellen fogolyszökés miatt. A férfi 2026. június 22-én a bűnügyi felügyelet helyéül kijelölt lakásából távozott engedély nélkül, és azóta nyomtalanul eltűnt a hatóságok elől.