Orbán Anita elárulta, miben fognak együttműködni a V4-ek
Portfolio
2026-06-24 09:36
Orbán Anita elmondta, hogy több megállapodás született a miniszterelnökök között a V4ek találkozóján.
Ezek közül kiemelném azt, hogy megállapodtak abban, hogy mostantól minden európai tanácsülés előtt egyeztetni fognak.
Mint mondta, ez több témát érint:
"Fölvetődött a cseh miniszterelnök részéről, hogy a következő szlovák elnökség alatt már mindjárt lehetne egy találkozó német kancellárral, illetve az osztrák kancellárral" – tette hozzá.
Ezen kívül a regionális együttműködés keretei között a legfontosabb az infrastruktúra projektek, és ezen belül is az észak-dél vasúti összeköttetés, a magyar miniszterelnök át is adott egy tervet, ami egészen Gdansktól Triesztig, egészen Hamburgtól Budapesten át délig összekötné észak-dél és dél-észak irányba ezt a régiót.
"Ennek érdekében folytatjuk az együttműködést közlekedési miniszteri és miniszterelnöki szinten is" – zárta a gondolatmenetet.
Címlapkép forrása: Kormányzati Kommunikáció