← Vissza

news.bsdnet.hu

Orbán Anita elárulta, miben fognak együttműködni a V4-ek

Portfolio 2026-06-24 09:36
Orbán Anita elmondta, hogy több megállapodás született a miniszterelnökök között a V4ek találkozóján. Ezek közül kiemelném azt, hogy megállapodtak abban, hogy mostantól minden európai tanácsülés előtt egyeztetni fognak. Mint mondta, ez több témát érint: "Fölvetődött a cseh miniszterelnök részéről, hogy a következő szlovák elnökség alatt már mindjárt lehetne egy találkozó német kancellárral, illetve az osztrák kancellárral" – tette hozzá. Ezen kívül a regionális együttműködés keretei között a legfontosabb az infrastruktúra projektek, és ezen belül is az észak-dél vasúti összeköttetés, a magyar miniszterelnök át is adott egy tervet, ami egészen Gdansktól Triesztig, egészen Hamburgtól Budapesten át délig összekötné észak-dél és dél-észak irányba ezt a régiót. "Ennek érdekében folytatjuk az együttműködést közlekedési miniszteri és miniszterelnöki szinten is" – zárta a gondolatmenetet. Címlapkép forrása: Kormányzati Kommunikáció
Eredeti cikk megtekintése →