← Vissza

news.bsdnet.hu

Büntetőfeljelenést tesz Debrecen az egyik akkugyár ellen

Forbes 2026-06-24 09:33
A cégnél nem először merül fel környezetszennyezési szabályszegés gyanúja. Mi történt? A város büntetőfeljelentést tesz, amiért a Semcorp vélhetően környezetszennyezést okozott a felszín alatti vizekben, írta a hvg.hu. Debrecen emellett szigorú kivizsgálást kér a környezetvédelmi hatóságtól, adott esetben a gyár leállíttatását. Részletek. „Debrecen azt a tájékoztatást kapta a környezetvédelmi hatóságtól, hogy a Semcorp területén olyan szennyezés történt, amely határértéken felüli környezetszennyezést okozott a felszín alatti vizekben” – jelentette be a Facebookon Papp László polgármester. Kontextus. A városvezető emlékeztetett rá, hogy a Semcorp esetében nem először merül fel környezetszennyezési szabályszegés gyanúja. „Éppen ezért a leghatározottabban kérjük a környezetvédelmi hatóságtól, hogy széles körű vizsgálatot folytasson le ebben az ügyben. Vizsgálja meg a Semcorp felelősségét, szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának lehetőségét” – mondta Papp. A polgármester azt is bejelentette, hogy büntetőfeljelentést tesznek az ügyben.
Eredeti cikk megtekintése →