Gazdát cserélt a legnagyobb székelyföldi üzletlánc
Magyar Hírlap
2026-06-24 10:03
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt.
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt.
Gazdát cserélt az erdélyi Merkúr üzletlánc - írja a Székelyhon. Mint olvasható , a Hargita, Kovászna és Maros megyében található 1tizennyolc szupermarketből és kisboltból álló hálózatot a magyar üzletemberek tulajdonában levő, székelyudvarhelyi székhelyű Elan Trio működtette. A vásárló a régió egyik legnagyobb nagykereskedelmi vállalata, az ugyancsak székelyudvarhelyi Amigo & Intercost. A felek a tranzakció értékét nem hozták nyilvánosságra.
A lapban hozzáteszik, a Harghita Retail tavaly mintegy 250 főt foglalkoztatott, és 170,619 millió lej (11,431 milliárd forint) árbevétel mellett 1,689 milló lej (113,2 millió forint) nettó nyereséget ért el.