Hosszú kihagyás után tért vissza a képernyőre Rátonyi Krisztina: „Rendesen izgultam”
Index
2026-06-24 09:21
Több hónapja nem láthatták Rátonyi Krisztát a nézők, de most a Nyár'26 című műsorban visszatért a műsorvezetéshez.
Nagyon fontos számomra ez a műsor, s nemcsak szakmailag, de emberileg is. Ritka, hogy valaki ennyi éven keresztül ugyanabban a formátumban dolgozhat, miközben friss tud maradni, és megőrzi azt, amit a nézők szeretnek benne. Nekem mindig szakmai mérföldkő volt a Nyár , itt tudtam lemérni, mennyit fejlődtem egy-egy év alatt. Most, amikor autóztam Révfülöp felé, azon gondolkodtam, milyen lesz újra itt lenni. Mindig van bennem feszültség az élő adások előtt, de most tényleg rendesen izgultam. Egy picit remegett is a hangom. Aztán valahol a műsor felénél éreztem azt, hogy minden visszajött. Olyan ez, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni
– mesélte a tévés, akinek különösen fontos ez a műsor, hiszen anno karriere egyik meghatározó állomása volt.
„Emlékszem, hogy a mólón álltam, és remegett kezem-lábam. Azt éreztem, ez akkora lehetőség, ami sok szempontból megváltoztathatja az életemet, ha jól sikerül. Utólag azt mondhatom, jó megérzés volt, mert talán ez az a műsor, amely leginkább összefonódott a nevemmel. Nem tudom, milyen nem végigdolgozni a nyarat, mert amióta az eszemet tudom, így telnek ezek a hónapok. Ha sikerül is ellopni néhány napot pihenésre, akkor is a Balatonnál maradunk, mert ott van a családi nyaralónk.”
Rátonyi szerint ő a való életben is pont olyan, mint a képernyőn.
Nincs nagy szakadék aközött, amit a televízióban csinálok, illetve amilyen otthon vagyok. Van egy támogató közeg körülöttem, a párom is mindenben segít, hogy ez működhessen. Szerencsésnek tartom magam, mert meg tudtam találni az egyensúlyt a munkám és a magánéletem között.
Végezetül azt is elárulta, mi hiányzott neki a műsorvezetésből a legjobban.
Az a fajta kapcsolódás, amit a vendégekkel létre tudok hozni, és nagyon hiányzott a nézőkkel való kapcsolódás is. Azért szeretek tévés műsorvezető lenni, mert hiszek abban, hogy ha valaki bekapcsolja a tévét, egy picit jobb kedve lesz, vagy elterelődik a figyelme egy nehéz helyzetről, esetleg kap egy jó tippet a főzéshez vagy a kertészkedéshez – jelentette ki a Blikknek .