← Vissza

news.bsdnet.hu

Teljesen leállt a vasúti közlekedés Németországban

Economx 2026-06-24 09:51
A vasúttársaság tájékoztatása szerint a problémát a GSM-R nevű digitális kommunikációs rendszer hibája okozta, amelyet a vasúti hálózat belső operatív kommunikációjára használnak. A leállás idején minden vonat közlekedését felfüggesztették, amíg a rendszer állapotát nem sikerült stabilizálni. A Sky tudósítása szerint a Deutsche Bahn mintegy két és fél órával az első bejelentést követően közölte, hogy az üzemzavar elhárult, és a forgalom fokozatosan újraindult. A vállalat szerint az okot sikerült azonosítani, ugyanakkor részleteket nem hoztak nyilvánosságra. A fennakadás alatt a vasúttársaság taxi- és szállásutalványokat biztosított az érintett utasoknak, valamint alternatív szállítási lehetőségeket szervezett, ahol ez lehetséges volt. A Deutsche Bahn elnézést kért az utasokat ért kellemetlenségek miatt. A német vasúti rendszer az elmúlt években egyre gyakrabban küzd késésekkel és műszaki problémákkal, miközben a vállalat több fővonal átfogó felújítását is megkezdte a hálózat megbízhatóságának javítása érdekében. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →