← Vissza

news.bsdnet.hu

Véget ért a rendőrség szondás razziája, ijesztő arányban fogtak ittas vezetőket

Magyar Nemzet 2026-06-24 10:04
Szürreális balesetről számolt be Győr-Moson-Sopron vármegye rendőrkapitánysága, mely szerencsére nem úgy végződött, hogy bárki (az elkövető vagy egy járókelő) megsérült volna. Április 29-én egy meglehetősen részeg, 53 éves férfi menet közben autója anyósülésére dőlve mélyen elaludt, az öreg Citroen C3 pedig irányítás nélkül folytatta útját: idővel felugratott egy padkára, kidöntött egy jelzőtáblát, majd egy étterem pergoláját is lebontva nekiütközött egy parkló autónak. Aligha lehetett kellemes ébredése a vezetőnek a romhalmazban, annál is inkább, mert hamarosan megjelentek a rendőrök, és az előállítása után büntetőeljárást indítottak ellene, később pedig jó eséllyel a biztosítónál is széttárják majd a karjukat a kárrendezésnél. Talán sajnálja, hogy nincs még itt az elérhető árú önvezető autók ideje, a „működésképtelen” kocsis híján is hazataláló lovas szekerek kora pedig rég letűnt. Remélhetőleg jó lecke lesz, hogy ittasan sosem szabad kormány mögé ülni.
Eredeti cikk megtekintése →