Feljelentést tettek a debreceni akkumulátorgyár ügyében, a fideszes polgármester vizsgálatot követel
Index
2026-06-24 10:10
Debrecen polgármestere, Papp László Facebookon megosztott videójában elmondta, a környezetvédelmi hatóság tájékoztatta Debrecen önkormányzatát, hogy a Semcorp területén határértéken felüli szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben. Ahogy arra a polgármester is felhívja a figyelmet, nem először merül fel környezetvédelmi szabályszegés a Semcorp akkumulátorgyár esetében.
A polgármester videójában arra kéri a környezetvédelmi hatóságot, hogy széleskörű vizsgálatot folytasson le az ügyben.
„Vizsgálja meg a Semcorp felelősségét, szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, Illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának a lehetőségét” – mondta Papp László. A továbbiakban kiemelte,
az ügyben büntetőfeljelentést is tettek, hiszen a környezetvédelmi szabályszegésnek is vannak büntetőjogi következményei.
Korábban az Index megírta, a Greenpeace Magyarország és a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület (MIAKÖ) vizsgálatai szerint ipari eredetű szennyező anyagok kerültek a debreceni SEMCORP gyára melletti vízfolyásba. A szennyezés hátterében az a korábbi eset állhat, amikor a gyár tűzoltórendszere beindult és a tűzoltóság is kiérkezett a helyszínre. A hatóságokra hivatkozva Papp László, Debrecen polgármestere akkor azt közölte, hogy nem történt tűzeset, és veszélyes anyag sem került a környezetbe.