← Vissza

news.bsdnet.hu

Feljelentést tettek a debreceni akkumulátorgyár ügyében, a fideszes polgármester vizsgálatot követel

Index 2026-06-24 10:10
Debrecen polgármestere, Papp László Facebookon megosztott videójában elmondta, a környezetvédelmi hatóság tájékoztatta Debrecen önkormányzatát, hogy a Semcorp területén határértéken felüli szennyezést mutattak ki a felszín alatti vizekben. Ahogy arra a polgármester is felhívja a figyelmet, nem először merül fel  környezetvédelmi szabályszegés a Semcorp akkumulátorgyár esetében. A polgármester videójában arra kéri a környezetvédelmi hatóságot, hogy széleskörű vizsgálatot folytasson le az ügyben. „Vizsgálja meg a Semcorp felelősségét, szükség esetén tiltsa el a Semcorpot a gyártási tevékenységétől, Illetve vizsgálja meg a környezethasználati engedély visszavonásának a lehetőségét” – mondta Papp László. A továbbiakban kiemelte, az ügyben büntetőfeljelentést is tettek, hiszen a környezetvédelmi szabályszegésnek is vannak büntetőjogi következményei. Korábban az Index megírta, a  Greenpeace Magyarország és a Mikepércsi Anyák a Környezetért Egyesület (MIAKÖ) vizsgálatai szerint ipari eredetű szennyező anyagok kerültek a debreceni SEMCORP gyára melletti vízfolyásba.  A szennyezés hátterében az a  korábbi eset állhat, amikor a gyár tűzoltórendszere   beindult  és a tűzoltóság is kiérkezett a helyszínre.  A hatóságokra hivatkozva Papp László, Debrecen polgármestere akkor azt közölte, hogy nem történt tűzeset, és veszélyes anyag sem került a környezetbe.
Eredeti cikk megtekintése →