← Vissza

news.bsdnet.hu

„Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak

24.hu 2026-06-24 10:07
Kemény mondatoktól izzott a levegő azon a június eleji délutánon, amikor hosszú kihagyás után Maruzsa Zoltán egykori köznevelésért felelős államtitkár először nézett szembe kollégáival az ELTE Új- és Jelenkori Egyetemes Történeti Tanszékének értekezletén. A majdnem kétórás tanszéki értekezleten nem kímélték az oktatók a visszatérő oktatáspolitikust: egyesével kérték számon rajta azt a rombolást, amelyet a Fidesz az elmúlt 16 évben a közoktatásban, az egyetemi autonómia és a tudományos szabadság területén véghez vitt. Etikailag és szakmailag is vállalhatatlan, hogy úgy tegyünk, mintha mi sem történt volna – mondták lapunknak az intézményi előírások miatt névtelenséget kérő tanárok, akik beszámoltak arról, milyen vádakat fogalmaztak meg a visszatérő politikussal szemben. Nehezen tudják elképzelni, hogy a jövőben együttműködjenek Maruzsával, aki ugyan nem volt frontvonalbeli politikus, mégis az Orbán-korszak „prominens, rendszeralkotó figurájának” számított. Megszólalt az ügyben a leköszönő államtitkár is, aki először ugyan nem értette, miért foglalkozunk a témával, „kormánypárti sajtózott” egyet, de végül két kérdésünkre érdemben reagált. „Beállt a legnagyobb csahosok közé”The post „Köpködött, kártékony volt, és most pofátlanul visszajön tanítani” – keményen nekimentek az ELTE oktatói a volt államtitkárnak first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →