Elromlott a hűtés a győri kórház egyik blokkjában, ivóvizet osztanak a betegeknek
ATV
2026-06-24 09:50
A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház tegnapi tájékoztatása szerint elromlott a C3-as épületblokkjában a hűtési rendszer.
A győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház egy Facebook-bejegyzésben közölte, hogy elromlott a hűtési rendszer az egyik blokkban. „Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy intézményünk C3 épületblokkjának hűtési rendszerében műszaki meghibásodás történt” – írták.
Az öt emeletes C3-as blokkban található az onkológia, a kardiológia, a belgyógyászat, valamint a gyermekintenzív osztály is, amelyet 2013-ban adtak át. A kórház közlése szerint azonnal jelezték a problémát az illetékes karbantartói szervezetek felé.
„A szükséges engedélyek rendelkezésre állnak, a szakszerviz pedig a hibafeltárást rövid időn belül elvégezte” – tudatta az egészségügyi intézmény, hozzátéve, hogy a javításhoz szükséges alkatrészek megérkeztek, zajlik a helyszíni javítás. Reményeik szerint a hűtési rendszer akár már a mai napon helyreállhat.
A kórház biztosította betegeit arról, hogy a dolgozók mindent megtesznek annak érdekében, hogy enyhítsék a hőség miatti kellemetlenségeket. Ennek érdekében mindenki számára ingyenes ivóvizet osztanak szét.
„Szeretnénk hangsúlyozni, hogy intézményünk számára a betegellátás biztonsága és folyamatossága az elsődleges. Minden rendelkezésünkre álló eszközzel azon dolgozunk, hogy a kialakult helyzetet a lehető legrövidebb időn belül megoldjuk, és a kellemetlenségeket a lehető legkisebbre csökkentsük” – közölte az intézmény, majd a betegeik türelmét kérték az átmeneti időszakban.
Nehér András győri tiszás képviselőhöz is eljutott a kórházi leállás híre, elmondása szerint beszélt az intézmény igazgatójával és a minisztériummal is. Reményei szerint a problémát a lehető leghamarabb orvosolni tudják.