← Vissza

news.bsdnet.hu

Új korszak jöhet az energetikai szektorban: a 4iG a világ egyik legbefolyásosabb szereplőjével tárgyalt

Economx 2026-06-24 10:14
Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnök-vezérigazgatója Abu-Dzabiban folytatott tárgyalásokat az Egyesült Arab Emírségek energiaipari és iparfejlesztési szektorának meghatározó szereplőivel. A megbeszélések középpontjában a közép-kelet-európai, valamint a nyugat-balkáni régió energetikai szektoraiban rejlő hosszú távú, stratégiai befektetési lehetőségek álltak. A tárgyalások rámutattak arra is, hogy az energetikai infrastruktúrák stratégiai jelentőségének felértékelődése új befektetési és üzletfejlesztési irányokat nyithat meg. A magas szintű egyeztetéseken részt vett Dr. Sultan Ahmed Al Jaber , az Egyesült Arab Emírségek ipari és fejlett technológiákért felelős minisztere, aki az Egyesült Arab Emírségek egyik legbefolyásosabb politikusa, üzletembere és energetikai vezetője. Al Jaber egyben az Abu-Dzabi állami tulajdonú, diverzifikált energetikai vállalatcsoportjaként működő ADNOC Group vezérigazgatója, valamint az ADNOC által alapított nemzetközi energetikai befektetési vállalat, az XRG ügyvezető elnöke, továbbá a Masdar elnöke is. Az XRG globális szinten több mint 150 milliárd dollár összértékű vállalati portfóliót és vagyont kezel, míg a Masdar több mint 40 országban működő, megújulóenergia-termelésre, energiatárolásra és zöldhidrogén-projektekre fókuszáló vállalat. A megbeszélésen emellett részt vett Mohamed Jameel Al Ramahi, a Masdar vezérigazgatója is. A felek áttekintették A megbeszéléseken kiemelt figyelmet kaptak azok a globális trendek, amelyek szerint az energetikai rendszerek - a távközlési, digitális, űripari és védelmi infrastruktúrákhoz hasonlóan - szuverenitási szempontból is kritikus infrastruktúrává válnak. Az egyeztetéseken szó esett a modern adatközpontok és a mesterséges intelligencia-alapú technológiák gyorsan növekvő energiaigényéről, valamint arról, hogy az okoshálózatok elterjedése egyre szorosabb technológiai konvergenciát eredményez az infokommunikációs és az energetikai szektor között. Ebben a környezetben az iparági szereplők, a globális befektetők és a kormányzatok közötti stratégiai együttműködések jelentős hosszú távú értéket teremthetnek a közép-kelet-európai, valamint a nyugat-balkáni régió számára. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →