Magyar Péter kijelentette: A leköszönő miniszterek ne is álmodjanak végkielégítésről
Index
2026-05-13 18:07
Az RTL kérdésére a miniszterelnök arról beszélt, hogy a kisebb benzinkutak nehéz helyzetére való tekintettel újabb tartalékok kerülnek felszabadításra – ezt egy miniszteri rendelettel megoldják, de addig sem lesz ellátási hiány.
A közmédia leállásáról szóló kérdéskörben több megoldási lehetőséget is fontolgatnak, de olyan hírek jutottak el hozzájuk, hogy a vezetők lemondásközeli állapotban vannak. Több minisztert is utasított, hogy megvizsgálja, hogy áll a „felmondáshullám”, és tárgyalják meg velük a lehetőségeket. Ha nem mondanak le, akkor is több módszer áll rendelkzésükre, de közmédia, a „propaganda” leállítása folyamatban van. Kiegyenlített közszolgáltatást szeretnének, akár egy új médiatanácsot is, de ez több hét, akár több hónap is lehet.
A propagandaköltéseket teljesen leállítják, ez is „tisztulást fog okozni”, a fentebb említett tárgyalások pedig akár már a héten megtörténhetnek. Viszont a pontos számokat majd csak a teljes kormányátadás után, csütörtök este látják majd. Azt is hozzátette, hogy a leköszönő minisztereknek egyfajta juttatás jár, ám felszólította a minisztereket, „akik tönkretették az országunkat, hogy még véletlenül se tervezzék felvenni ezt a pénzt”. Kijelentette, hogy akármit is nyilatkoznak, nem fogják megkapni a pénzt, hiszen ehhez miniszterelnöki aláírás kell, és ezt nem fogja aláírni.