← Vissza

news.bsdnet.hu

Debreceni polgármester: felszín alatti vizeket szennyezett a kínai akkumulátoralapanyag-gyár

24.hu 2026-06-24 10:17
A Semcorp területén olyan környezetszennyezés történt, mely határérték feletti szennyezést mutat ki a felszín alatti vizekben – mondta szerda reggeli Facebook-videójában Papp László debreceni polgármester, akit a Környezetvédelmi Hatóság tájékoztatott az incidensről. Ez elfogadhatatlan! – folytatta a városvezető, aki szerint nem először fordul elő a kínai akkumulátoralapanyag-gyárral kapcsolatban környezetvédelmi szabályszegés gyanúja. A Környezetvédelmi Hatóságtól széleskörű vizsgálat lefolytatását kérte a Semcorppal szemben, akiknek szükség esetén a gyártási tevékenységtől való eltiltást és a környezethasználati engedély visszavonását is elképzelhetőnek tartja. Nem állunk meg a hatósági vizsgálatok kiterjesztésénél és szükségességénél, hanem büntetőfeljelentést teszünk az ügyben – nyilatkozta a fideszes polgármester. Papp László hangsúlyozta: aki Debrecen környezetvédelmi szabályainak megszegésével játszik, annak büntetőjogi konzekvenciákkal is számolnia kell. Tényleg nem először akadnak gondok a Semcorp debreceni üzemével. Napra pontosan egy éve írtunk arról, hogy tesztüzeme során a gyár túllépte az egységes környezethasználati engedélyben meghatározott határértékeket. https://24.hu/tech/2026/03/23/greenpeace-debrecen-semcorp-vizmintak-akkugyar/ https://24.hu/tech/2026/03/23/greenpeace-debrecen-semcorp-vizmintak-akkugyar/The post Debreceni polgármester: felszín alatti vizeket szennyezett a kínai akkumulátoralapanyag-gyár first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →