← Vissza

news.bsdnet.hu

Németh Zsanett pályatársa megható üzenettel búcsúzott az elhunyt birkózótól

Magyar Nemzet 2026-06-24 10:28
A veszprémi születésű Németh Zsanett 2017-ben ezüst-, 2019-ben pedig bronzérmet szerzett a birkózó Európa-bajnokságon. 2023-tól magyar helyett bolgár színekben szeretett volna versenyezni, az elmúlt években az ottani fővárosban élt és a CSZKA Szófia sportolója volt. Bulgáriai otthonából, a tizenegyedik emeletről zuhant a mélybe, a tragédia a bolgár lapok szerint egy szerelmi drámát követett, öngyilkosságról írnak. A halálhír után egykori U20-as Európa-bajnok pályatársa, a vele korábban azonos, 76 kilogrammos súlycsoportban versenyző Nyikos Veronika is megemlékezett Némethről. – Hívnak reggel, hogy már nem vagy. Azt mondtam, ez nem történhet meg, lehetetlen, hülyeség az egész! Egy hónapja itthon voltál. Leültünk és vagy egy órát beszéltünk meg röhögtünk. Miközben annyiszor hívtalak, észrevettem, hogy csak a Te neved mellett van angyalka a telefonomban. Érdekes. A két 76 kilós, igaz? Te tanítottál meg biciklizni, de valahol még birkózni is. Az a sok edzés… Mennyit nyúztuk egymást, úristen. Példakép, szomszéd, barát. Egyszerűen felfoghatatlan. Nyugodj békében, Zsanim! Szeretünk! – írta bejegyzésében Nyikos, közös fényképek társaságában. A 32 évesen elhunyt Németh Zsanett az utóbbi időben depressziós volt és pszichológushoz is járt, de nemrég szó volt arról is, hogy hamarosan hazaköltözik – a hazai szövetséggel már fel is vette a kapcsolatot ebben az ügyben. Erre tragikus módon már nem kerülhet sor. Veronika🐆 (@nyikosveronika) által megosztott bejegyzés Ha Ön vagy a környezetében valaki krízishelyzetben van, hívja mobilról is a 116-123 ingyenes, lelki elsősegély számot!
Eredeti cikk megtekintése →