← Vissza

news.bsdnet.hu

Ismét rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett Ruff Bálint, hat javaslatot visz az Országgyűlés elé a kormány

Index 2026-06-24 10:30
Rendkívüli ülés összehívását kezdeményezte a kormány nevében Ruff Bálint György miniszterelnök-helyettes, a Forsthoffer Ágnesnek címzett, a parlament honlapján olvasható indítványt szerda délelőtt nyújtotta be. Mivel az Országgyűlés tavaszi ülésszaka június 15-én véget ért, nyáron csak rendkívüli ülés összehívásával lehet a Háznak üléseznie. A kormány az ülés időpontjának június 29-ét és 30-át javasolja. Az indítvány hat előterjesztést sorol fel : A felsoroltak közül több is friss fejlemény. Az egészségbiztosítási törvény módosítása azt a változást rögzítené, amelyről korábban Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter beszélt, eszerint az egyedi méltányossági gyógyszertámogatási kérelmek elbírálását az átalakuló Országos Egészségbiztosítási Pénztár venné át a Batthyány-Strattmann László Alapítványtól, az új rendszer szeptemberben indulna. Az alapítvány működése hónapok óta akadozott, több betegszervezet is jelezte, hogy elhúzódik az életmentő kezelések engedélyezése. Az ügynökakták feltárását előkészítő javaslatot kedd este Melléthei-Barna Márton tiszás képviselő nyújtotta be . A tervezet egy tizenegy tagú, Minősített Iratok Felülvizsgálatát Segítő Tanácsadó Bizottságot hozna létre, amely a ma még titkosított dokumentumok minősítésének feloldására tenne javaslatot. Az akták nyilvánosságra hozatalát Magyar Péter október 22-re, az 1956-os forradalom évfordulója elé ígérte. Az adótörvény-módosító csomag a 2025-ben elfogadott adótörvény módosítását tartalmazza. Ez az az előterjesztés, amely sávossá tenné a Mol kőolaj-különadóját, és a terhet a 2027-es adóévre is kiterjesztené. Az indítvány indokolása szerint a rendkívüli ülésre a javaslatok mielőbbi megtárgyalása és elfogadása miatt van szükség. A kormány úgy érvel, hogy a szavazások őszi ülésszakra halasztása késleltetné több fontos jogalkotási és szakpolitikai cél megvalósítását, valamint egyes, folyamatban lévő intézkedések végrehajtását. A parlament ezen a héten hétfőn és kedden is ülésezett. A képviselők kedden elfogadták a médiatörvényt, és betiltották a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat és a kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket. (Borítókép: Az Országgyűlés 2026. június 23-án. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Eredeti cikk megtekintése →