Szivárványos zászló helyett önkéntesek magyar zászlókat függesztettek ki az Erzsébet hídra
Mandiner
2026-06-24 10:29
Nagy botrányt kavart a hét elején, hogy egy ismeretlen az Erzsébet hídra kihelyezett Pride-zászlókat a Dunába dobta. „A szándékos rongálás gyanítható” – reagált az esetre a Főpolgármesteri Hivatal, amely közölték, a zászlókat néhány napon belül pótolják, hiszen „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten”.
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, a Magyar Életvédők négy magyar zászlót helyeztek ki a szivárványos rongyok helyére.
Legyél Te a következő! Díszítsék újra nemzeti lobogók az Erzsébet hidat!
– írta közösségi oldalán Vékony Csongor kőbányai önkormányzati képviselő, egykori Mi Hazánkos politikus.
A Ferencváros szurkolóinak egyik ultracsoportja a Facebookon bejelentette, kiállnak az lmbtq-zászlókat leszedő személy mellett, ezenfelül hozzájárulnak a rá kirótt pénzbüntetés költségéhez.