← Vissza

news.bsdnet.hu

Meghosszabbították a vörös kódot

Demokrata 2026-06-24 10:10
Kátai-Németh Vilmos bejegyzésében azt kérte, hogy „figyeljünk egymásra”, mert a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegeket és a hajléktalanok. A vörös kód szombat hajnalban lépett életbe és kedd éjfélig tartott, de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást.
Eredeti cikk megtekintése →