Megszűnhet a nyomtatott Mandiner, a dolgozók többségét már elküldték
Magyar Hang
2026-06-24 09:32
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
A Mandinernél alkalmazásban állók mintegy felének felmondtak hétfőn – derül ki a lap munkatársának, Kohán Mátyásnak szerda reggel megjelent publicisztikájából .
„Tegnapelőtt mintegy hatvan kollégámnak – tisztességes módon, de mégis – felmondtak a Mandinernél. Nagyszerű hírszerkesztőknek, rovatos újságíróknak, videósoknak, akikért vérzik a szívem” – így kezdte a szerző a Mandineren a „jobboldali média belügyeiről” szóló cikkét. Hozzátette, hogy 48-an viszik tovább a lapot.
A Magyar Hang információi szerint ez már a második hullám, a választások után nem sokkal elküldték a Mandinerhez lazábban kapcsolódó szerzőket, például az úgynevezett „influenszereket”, így a leépítés mértéke meghaladja a 100 főt. Arról is kaptunk információkat, hogy a Kohán-cikkben megjelent 48 maradó főnél jóval kevesebben, 30 körüli létszámban érzhetik biztosnak a munkahelyüket. Úgy tudjuk, ők sem sokáig, egy belső értekezleten arról volt szó, hogy a kiadó rendelkezésére álló pénz augusztus végéig elegendő. Még úgy is, hogy a maradók bérét jelentősen csökkentették. Információink szerint felmerült az is, hogy a Mandiner nyomtatott verziója szeptemberben már nem jelenik meg, ez viszont újabb anyagi terhet jelentene a kiadónak, mert kárpótolni kell a nagyjából 2000 előfizetőt. A Mandiner szerkesztőségében egyébként arra várnak, hogy hamarosan megjelennek öltönyös emberek a kormány részről, akik lecserélik a teljes vezetőséget. Mint ismeretes, a kekvák államosítása révén az MCC megszűnik augusztus végéig.
Még május elején értesült arról a Magyar Hang, hogy hamarosan csoportos létszámleépítés jöhet a Fidesz-közeli lapnál. Akkor azt írtuk, hogy a mostanra jelentős, mintegy 150 fős létszámmal működő médiakonglomerátum munkatársainak akár a felétől, de biztosan több tucat embertől válnak meg. A Mandiner 2024 decemberében került a Mathias Corvinus Collegiumhoz, ezt követően az addig alapvetően egy nyomtatott hetilapból és annak online változatából álló médiaterméknél 2025 tavaszán jelentős bővülésre került sor, amely elsősorban az online részleget, valamint a YouTube-on folyó műsorszolgáltatást érintette. A kekvákkal együtt az MCC is megszűnik augusztus végéig – ezt már a kormány közölte.