← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszűnik a Soproni Téma nevű fideszes önkormányzati hetilap

Telex 2026-06-24 10:44
„Halkabban forog majd a város médiavilága a jövőben, hiszen megszűnik a Soproni Téma, az a hetilap, amely 2012 óta szinte minden soproni postaládában ott volt”, így kezdődik a Cyberpress.hu oldalán az a cikk, amelyben Leczovics Zsolt, a Soproni Téma tulajdonosa belejelentette, hogy nyomtatott és online formában megszűnik az újságja. A tulajdonos azt írta, a Soproni Témát 27 170 példányban terjesztették a városban és környékén, és a fideszes irányítású önkormányzat hetilapjaként működött. A lap a Facebookon is elköszönt az olvasóktól, Horváth Ferenc főszerkesztő posztjában azt írta, tulajdonosi döntés született arról, hogy anyagi okok miatt átszervezik az önkormányzati médiát. A lap 15 évig működött, a bejelentés szerint most még a Facebook-oldaluk is megszűnik. Az áprilisi országgyűlési választás után megszűnt Győr médiacentruma, a Győr Plusz Média Zrt. is, vele együtt a Győr Plusz Televízió, a Győr Plusz Rádió, a Győr Plusz Hetilap és a Győrplusz.hu weboldal is, erről a Telex győri tudósítója itt írt részletesen . Nagyjából egy hónappal a választások után példa nélküli kirúgási hullám kezdődött a fideszes médiát összefogó Mediaworksnél is, a durva leépítésekről és lapbezárásokról a G7 írt bővebben . A cikkben szó van többek között a médiavállalat likviditási helyzetéről, és arról is, hogy ha nem sikerül gyorsan átállni, akkor tényleg csak a NER-es milliárdosokban reménykedhetnek.
Eredeti cikk megtekintése →