Lázár János nem tartja ördögtől valónak a mandátumkorlátozást, várja az elszámoltatást is
Index
2026-06-24 10:47
Nem tartom ördögtől való dolognak, főleg, ha lenne róla egy értelmes párbeszéd, amelyből kiderülne, vajon a társadalom többsége támogatná-e, hogy egy miniszter, államtitkár vagy polgármester csak meghatározott ideig maradhasson hivatalban ” – válaszolta a 24.hu -nak Lázár János, akit a képviselői mandátum 12 évben történő maximalizálásának lehetőségéről kérdeztek.
A korábbi építési és közlekedési minisztert az elszámoltatásról is beszélt a lapnak, reagálva arra, hogy Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a parlamentben bejelentette a Tisztítótűz műveletet , ami az 47 törvényt érintő jogszabály-módosítás, amellyel létrehoznák a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalt.
A kormány és a Tisza-többség láthatóan úgy döntött, hogy leszámol a fideszes képviselőkkel. Ennek része az elszámoltatásnak nevezett vendetta, aminek állok elébe
– közölte a politikus, aki szerint nincs takargatni valója.
Várom az elszámoltatást, amikor személyesen rám kerül a sor
– tette hozzá.
Lázár János egy évre vállalta a képviselőséget az Országgyűlés Fidesz-frakciójában, a 24.hu-nak elmondta, fogalma sincs arról, mit kezd majd azután, hogy elköszön a parlamenti munkától. „51 évesen jó fejest ugrani a bizonytalanba” – jelentette ki a politikus.
Az egykori miniszter a közösségi oldalára feltöltötte az interjút, amelyben bővebben kifejtve válaszolt a lap kérdéseire:
(Borítókép: Lázár János 2026. május 9-én. Fotó: Németh Kata / Index)