Meghosszabbították a vörös kódot, tovább tart a hőség miatti rendkívüli intézkedés
Index
2026-06-24 10:42
Kátai-Németh Vilmos Facebookon tette közzé: meghosszabbították a vörös kódot június 30-án, kedd éjfélig.
A miniszter felhívja a figyelmet, a hőség miatt nagy veszélynek vannak kitéve az emberek, főként a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegek és hajléktalan embertársak. „Ezért figyeljünk egymásra” – kéri.
A vörös kód szombat hajnaltól lépett életbe , de a hőség miatt meghosszabbították. A rendelkezésnek két fontos célja van: egyrészt felhívja a társadalom figyelmét a rendkívüli helyzetre, másrészt a speciális eljárásrend alatt a szociális szektorban a diszpécserszolgálat jelzése alapján minden intézménynek fogadnia kell a hajléktalanokat, attól függetlenül, hogy kiknek nyújtanak szolgáltatást – írja az MTI.
Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter posztjában hívta fel a figyelmet a kánikula miatti veszélyforrásokra. „A tartós hőség komoly terhelést jelent a szervezetnek, különösen az időseknek, a gyermekeknek, a várandósoknak és a krónikus betegséggel élőknek” – fogalmazott.
Olaszország 15 városában vörös hőségriasztást hirdetett ki a kormány kedden, amely egyúttal engedélyezte a munkaidő csökkentését vagy ideiglenes felfüggesztését a leginkább érintett gazdasági ágazatokban.
Ha időjárás, akkor is Index!
Megújult az Index időjárás-aloldala , amely mostantól az Index-applikációban is elérhető. Az Index saját Időjárás funkciója megbízható előrejelzéssel, radar- és műholdképpel, 24–48 órás riasztási térképpel és további bővítményekkel várja az időjáráshírek kedvelőit. Töltse le az Index-applikációt, és iratkozzon fel az időjárási riasztásokra, hogy azonnal értesüljön a lakhelyén zajló meteorológiai eseményekről!
(Borítókép: Kátai-Németh Vilmos 2026. május 26-án. Fotó: Szollár Zsófi / Index)