Vízkorlátozás lépett életbe Zalaegerszegen, a lakosságot is több intézkedés érinti
Index
2026-06-24 10:33
Elsőfokú vízkorlátozás lépett életbe Zalaegerszegen, a városközpontban ingyenesen vizet osztanak – írta közösségi oldalán szerdán a város polgármestere.
Balaicz Zoltán (Fidesz–KDNP) azt közölte: a rendkívüli hőség és az aszály miatt már 69 zalai településen kellett korlátozó intézkedéseket bevezetni. A Zalavíz Zrt. szerint a tavalyi, szintén problémás nyárnál is jóval magasabb az idei vízfogyasztás, ezért Zalaegerszegen is első fokozatú vízkorlátozás lépett életbe.
Tilos a közparkok, házi kertek tömlős locsolása, a járdák, utak mosása, automata öntözőberendezések működtetése, gépjárművek tömlős mosása és az úszómedencék feltöltése.
Felfüggesztik a tűzcsapról engedélyezett ipari és mezőgazdasági vízfelhasználást, a strandok esetében pedig át kell ütemezni a medencék vízcseréit. Ez utóbbi kapcsán a polgármester jelezte: Zalaegerszegen a városi strandnak és az AquaCitynek saját kútjai vannak, így ez rájuk nem érvényes.
A kánikulára való tekintettel a Zalavíznek, a város intézményeinek és cégeinek összefogásával a Dísz téren ingyenes vízosztást szerveznek a következő napokra – jelezte a polgármester.
Ahogy arról beszámoltunk, a Zalavíz Zrt. elnök-vezérigazgatója közölte, másodfokú vízkorlátozást rendeltek el 29 zalai településen az évtizedek óta nem tapasztalt vízhiány miatt. A cégvezető szerint több mint 40 éves tapasztalata alatt nem volt még ilyen mértékű készlethiány a csapadékban egyébként gazdag Zala megyében.
(Borítókép: Képünk illusztráció! Fotó: Shutterstock)