Meghosszabbították a vörös kódot – erre figyelmeztetnek a hatóságok
Origo
2026-06-24 10:55
A vörös kód meghosszabításáról Kátai-Németh Vilmos szociális- és családügyi miniszter számolt be szerdán a Facebook-oldalán. Bejegyzésében arra kérte a lakosságot, hogy figyeljenek egymásra, mivel a hőség különösen a gyermekeket, az időseket, a fogyatékossággal élőket, a betegeket és a hajléktalan embereket veszélyezteti – számolt be róla az MTI.
A miniszter emlékeztetett arra, hogy a vörös kód szombat hajnalban lépett életbe. Az intézkedés célja egyrészt az, hogy felhívja a figyelmet a rendkívüli időjárási helyzetre, másrészt pedig speciális eljárásrendet biztosítson a szociális ellátórendszerben.
A hatóságok továbbra is azt kérik, hogy a lakosság fokozottan figyeljen a veszélyeztetett csoportokra, és a nagy hőség idején gondoskodjanak a megfelelő folyadékbevitelről, valamint lehetőség szerint kerüljék a tartós napon tartózkodást.
Olyan durva kánikula jön, hogy az már a génjeinket is összezavarja
Itt a kánikula, ezekkel a módszerekkel védekezhet a hőség ellen