← Vissza

news.bsdnet.hu

Törvénykezési daráló - jövő hétre is rendkívüli ülést hív össze a Tisza

Klubrádió 2026-06-24 10:48
Rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte június 29-re és 30-ra Ruff Bálint, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. A házelnöknek benyújtott indítvány szerint a képviselők hat törvényjavaslatot tárgyalnának a nyári ülésszakban. A napirenden szerepel a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetéséről szóló előterjesztés, valamint az a javaslat, amely a Batthyány-Strattmann László Alapítványtól az egészségbiztosítóhoz helyezné át az egyedi gyógyszertámogatási kérelmek elbírálását. A képviselők emellett az ügynökakták feltárásáról szóló törvényjavaslatot is megvitatják. Mivel az Országgyűlés tavaszi ülésszaka június 15-én lezárult, a házszabály szerint a nyári időszakban csak rendkívüli ülés keretében lehet törvényeket tárgyalni és elfogadni és erre várhatóan egész nyáron lehet számítani, hisz Magyar Péter miniszterelnök tegnapi sajtótájékoztatóján is és korábban is hangsúlyozta, hogy nyáron sem mennek szünetre, folyamatosan törvénykezni fognak. A parlament ezen a héten hétfőn és kedden is ülésezett. Magyar Péter hétfői felszólalásában bejelentette a Tisztítótűz-művelet elindítását, amelynek célja szerinte, hogy a kormány felszámolja a politikai és gazdasági maffiát. Ennek részeként az Alaptörvény módosítását kezdeményezik, amely lehetővé tenné Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését, valamint 12 évben maximálná az országgyűlési képviselők mandátumának időtartamát. A tervek szerint a bírák kétharmada kezdeményezhetné a Kúria és az Országos Bírósági Hivatal elnökének visszahívását is. A bejelentések szerint a létrehozandó Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal vezetői állandó rendőri védelemben részesülnének. Tegnap az Országgyűlés elfogadta a médiatörvény módosítását , emellett betiltotta a gigaplakátokat, a gyűlöletkeltő reklámokat és a választási kampányidőszakon kívüli politikai hirdetéseket.
Eredeti cikk megtekintése →