← Vissza

news.bsdnet.hu

Chema Rodríguez: Ez az edzők sorsa, ha jól mennek a dolgok, a világ legjobbja vagy, ha veszítesz, akkor ennek az ellenkezője

24.hu 2026-06-24 11:13
Rodríguez kiemelte, a 2024-es, magyar ötödik hellyel zárult Európa-bajnokság után is figyelmeztetett, szerénynek kell maradniuk, mert sűrű az élmezőny és könnyen elképzelhető, hogy a következő versenyen rosszabbul fognak szerepelni, mint ahogy az is előfordulhat, hogy a kijutással is meggyűlik a bajuk. Májusban a Szerbia elleni világbajnoki selejtezőt összesítésben egy góllal elveszítette a magyar csapat, így nem jutott ki a 2027-es németországi, olimpiai kvalifikációs vb-re, amelyre szabadkártyát sem kapott. „Átbeszéltük, mi történt, milyen úton van a csapat, mit hozhat a jövő, és amellett, hogy csalódott vagyok, mert szerettem volna a 2028-as olimpiáig dolgozni a srácokkal, elfogadtam a döntést. A szerbek elleni párharc kiegyenlített erők küzdelmét ígérte, végül egy góllal alulmaradtunk. A szövetség ezt követően úgy gondolta, változásra van szükség, noha a játékosok nagyot küzdöttek. Ez az edzők sorsa: ha jól mennek a dolgok, a világ legjobbja vagy, ha veszítesz, akkor ennek az ellenkezője – mondta a szakember az M4 Sportnak adott interjúban. Rodríguez hozzátette, a 2024-es olimpia után új projektbe kezdtek, jelentős fiatalításon esett át a válogatott, amelybe több, az új generációba tartozó játékos került be. „Azóta volt két jó tornánk, a világbajnokságon közel voltunk ahhoz, hogy éremért játsszunk, megmutattuk, hogy sok van a csapatban. Büszkék lehetünk az olimpia óta eltelt két évre, és arra a fejlődésre, amit elértünk. Van, aki sokat tudott előre lépni ez idő alatt, de van, akinek több időre van szüksége, mert vagy keveset játszik a klubjában, vagy nem olyan magas szinten kézilabdázik, mint a nemzetközi élmezőny tagjai” – mondta Chema Rodríguez, aki a legjobbakat kívánta játékosainak. Meglátása szerint a szerbek elleni párharcban a lehető legjobb játékoskerettel, a legideálisabb felállásban szerepelt a magyar válogatott, az ugyanakkor bántja, hogy az öltözőben történtek nem maradtak ott, hanem volt, aki a nyilvánosság előtt adott hangot elégedetlenségének. Hozzátette ugyanakkor, hogyha az az egy gól nem a szerbek javára dönt, akkor véleménye szerint teljesen más lenne a munkájának a megítélése. A jövővel kapcsolatban azt mondta, vannak ajánlatai, de mivel ő és a családja is szeretik Magyarországot, a következő egy évet itt töltik, aztán majd meglátja, milyen lehetőségei lesznek. Kapcsolódó Kiderült, ki az egyik jelölt a kézikapitányi posztra Nem kizárt, hogy magyar szakember veszi át a férfi kézilabda-válogatott irányítását. The post Chema Rodríguez: Ez az edzők sorsa, ha jól mennek a dolgok, a világ legjobbja vagy, ha veszítesz, akkor ennek az ellenkezője first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →