← Vissza

news.bsdnet.hu

Jövő héten sem maradunk parlament nélkül, újra téma lesz a Szuverenitásvédelmi Hivatal

HVG 2026-06-24 11:09
Jövő héten hétfőn és kedden is rendkívüli ülést tartana a parlament Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető miniszter javaslata alapján. Igaz, a rendkívüli jelző csupán annyit jelent, hogy mivel június 15-én hivatalosan véget ért az Országgyűlés tavaszi időszaka, a képviselők csak ilyen módon rendelhetők be nyáron a Kossuth Lajos térre. Magyar Péter miniszterelnök a kampány során és azóta is többször jelezte, senki ne számítson nyári szünetre, az uniós források hazahozatalával kapcsolatos törvények sürgőssége miatt nem lesz leállás a törvénykezésben. A javaslat szerint az alábbi hat téma kerül napirendre: A Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetését már korábban is tárgyalta a parlament, erről itt írtunk bővebben: https://hvg.hu/itthon/20260609_szuverenitasvedelmi-hivatal-parlament-vita-szucs-gabor-mellethei-barna-marton Nyitókép: HVG / Lakos Gábor.
Eredeti cikk megtekintése →