Alig szabadult a börtönből, máris újra gyilkolni akart a makói gyilkos
Origo
2026-06-24 11:15
Jogerősen életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte a Szegedi Ítélőtábla azt a 35 éves makói férfit, aki alig tíz hónappal a korábbi, megrázó gyilkossági ügye miatti szabadulása után megpróbálta megfojtani a saját nővérét – közölte az MTI . A táblabíróság szerdai döntésével jelentősen súlyosította az első fokon eljáró Szegedi Törvényszék ítéletét, amely korábban húsz év fegyházbüntetést szabott ki a vádlottra. A különös visszaesőnek minősülő férfi legkorábban 25 év letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
A férfi neve a múltbéli tettei miatt is ismert a hatóságok előtt. Még 2006 nyarán, fiatalkorúként követett el egy országos visszhangot kiváltó, rendkívül kegyetlen bűncselekményt Makó közelében:
A börtönből kikerülve a férfi a lánytestvéréhez költözött Makóra, ám a békés együttélés helyett hamarosan terrorizálni kezdte a nőt. Folyamatosan uralkodni akart felette, elvárta a teljes kiszolgálást, a mindennapos vitákat pedig rendszeresen halálos fenyegetésekkel nyomatékosította, miközben nem egyszer kést is rántott. A nő annyira rettegett öccsétől, hogy egy időre a saját házából is elmenekült, ám később kénytelen volt visszatérni.
Bár az áldozat másnap reggel azonnal feljelentést tett a rendőrségen, a férfit csak májusban tartóztatták le. A szakértői vizsgálatok utólag igazolták a fojtogatás tipikus, súlyos tüneteit, és rámutattak, hogy a nyaki verőér elszorítása miatt akár azonnali, reflexes szívmegállás is bekövetkezhetett volna.
Kiss Dániel tanácsvezető bíró az ítélet indoklásában hangsúlyozta, hogy a vádlott társadalomra való veszélyessége a maximális fokot éri el. Az életének több mint a felét eddig is büntetés-végrehajtási intézetekben töltő férfi a korábbi, legsúlyosabb minősítésű emberölése után szinte azonnal egy újabb gyilkossági kísérletet követett el, így a bíróság szerint a büntetési célok kizárólag a legsúlyosabb, életfogytig tartó ítélettel érhetők el.