Azonnali hatállyal felmondta a Balásy-féle Lounge-cégek szerződéseit az állami rendezvényügynökség
Index
2026-06-24 11:16
A Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség Nonprofit Zrt. kedden azonnali hatállyal felmondta a három céggel – a Lounge Event Kft.-vel, a New Land Media Kft.-vel és a Lounge Design Kft.-vel – kötött vállalkozási keretszerződéseit, közölte szerdán a Belügyminisztérium az MTI-vel. A tárca indoklása szerint az érintett vállalkozások működésével kapcsolatban ismertté vált negatív körülmények, valamint a szerződések teljesíthetőségét fenyegető súlyos kockázatok vezettek a felmondáshoz.
A közlemény szerint a Lounge-csoport bankszámlái rendőrségi és adóhatósági intézkedések nyomán zárolás, illetve végrehajtás alá kerültek, és a korábban kifizetett jelentős előlegek ellenére elmaradtak az alvállalkozók és a munkavállalók felé esedékes kifizetések. A tárca arra is utalt, hogy a cégcsoport tulajdonosa nyilvánosan maga is reális lehetőségként beszélt a felszámolási eljárás megindulásáról.
Az NRÜ-t felügyelő Belügyminisztérium úgy fogalmazott, hogy állami tulajdonú vállalatként az ügynökség feladata az állami és nemzetközi rendezvények biztonságos lebonyolítása, valamint a közpénzek védelme, a kialakult helyzetben pedig a keretszerződések biztonságos teljesítését nem látták biztosítottnak.
A Balásy Gyulához köthető Lounge-csoport évekig az állami kommunikációs és rendezvényszervezési piac meghatározó szereplője volt , a megrendelések jelentős része Rogán Antal egykori minisztériumán, illetve a Nemzeti Kommunikációs Hivatalon keresztül futott. A Fidesz választási veresége után Balásy egy interjúban bejelentette, hogy állami megrendelésekből feltöltött cégeit átadja az államnak, ekkorra azonban a vállalatok számláit egy feltételezett vagyonmentéssel összefüggő nyomozás keretében már zárolták.
A számlazárolás miatt a cégcsoport gyakorlatilag fizetésképtelenné vált, a NAV pedig sorra indított végrehajtást a Lounge-cégek ellen. A dolgozók nem kapták meg májusi bérüket, az alvállalkozók kifizetése pedig ellehetetlenült – a helyzet miatt korábban a Bajnokok Ligája-döntő körüli rendezvények lebonyolítása is veszélybe került, akkor a kormány fizette ki az alvállalkozókat.
A minisztérium közlése szerint az NRÜ a felmondással egyidejűleg felszólította a Lounge-cégeket, hogy rövid határidőn belül adjanak részletes tájékoztatást a folyamatban lévő teljesítésekről, a korábban folyósított előlegek felhasználásáról és az alvállalkozói kötelezettségeikről. A tárca azt írta, kiemelt figyelmet fordít az érintett alvállalkozók és beszállítók helyzetére, és azon dolgozik, hogy a kifizetetlen számlák rendezésére megnyugtató megoldás szülessen.