← Vissza

news.bsdnet.hu

Miniszteri bejelentés futott be: „nagy veszélynek vagyunk kitéve”

ATV 2026-06-24 11:12
A Katasztrófavédelem is figyelmeztetett, az NNGYK pedig közleményt adott ki a hőségriasztás meghosszabbításáról. Dr. Kátai-Németh Vilmos szociális -és családügyi miniszter közösségi oldalán jelentette be , miszerint június 30-án, jövő hét kedd éjfélig meghosszabbították a vörös kódot, mint hozzátette: „A hőség miatt nagy veszélynek vagyunk kitéve, főleg a gyermekek, az idősek, a fogyatékossággal élők, a betegek és hajléktalan embertársaink, ezért figyeljünk egymásra.” „Egy telefonhívás, egy rövid látogatás vagy néhány kedves szó is sokat jelenthet annak, aki egyedül van, vagy segítségre szorul” – fűzte hozzá a miniszter. Ahogy azt az NNGYK közölte , az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján az érvényben lévő másodfokú hőségriasztást június 26-án éjfélig meghosszabbították. A hőség fokozódására tekintettel június 27-én 00.00 órától június 30-án 24.00 óráig a hőségriasztást harmadfokúra emelik. A Katasztrófavédelem korábban figyelmeztetett: a rosszullétek megelőzése érdekében a legmelegebb órákban, jellemzően délelőtt 11 és 16 óra között ne tartózkodjunk a tűző napon, és mellőzzük a megerőltető fizikai tevékenységeket. „Az erős napsugárzás napszúrást, súlyosabb esetben hőkimerülést vagy hőgutát okozhat. Tünetei lehetnek a fejfájás, hányinger, szédülés, láz és tudatzavar. Ilyenkor azonnal hűvös, árnyékos helyre kell húzódni, a fejet hűteni, és folyadékot kell fogyasztani, súlyosabb esetben mentőt kell hívni” – közölték. A vörös kód jelentéséről korábban ebben a cikkünkben írtunk.
Eredeti cikk megtekintése →