Két idős embert ölt meg egy nő Tápiószőlősön
Magyar Hang
2026-06-24 11:00
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben!
A Pest Vármegyei Főügyészség több ember sérelmére és a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt indítványozza annak a nőnek a letartóztatását, aki két idős embert ölt meg Tápiószőlősön.
A Pest Vármegyei Főügyészség azt közölte szerdán az MTI-vel, hogy az ügy gyanúsítottja 2026 áprilisától albérletben lakott egy idős férfinál Tápiószőlősön. Egy júniusi napon a nő rátámadt a férfira, aki a súlyos bántalmazás következtében belehalt a sérüléseibe. A nő a holttestet elásta. Körülbelül két héttel ezután a nő egy ugyanabban az utcában élő idős nőhöz ment, akire neheztelt, mert nem engedte meg neki korábban, hogy hozzá költözzön. A gyanúsított a nőt is olyan súlyosan bántalmazta, hogy a sértett meghalt. A gyanúsított a holttestet egy szőnyegbe csavarta és az ingatlan kamraszerű helyiségébe húzta, majd beköltözött a sértett házába.
A Pest Vármegyei Főügyészség a szökés, elrejtőzés és a bűnismétlés veszélyére tekintettel tett indítványt a nő letartóztatásának elrendelésére, melyről a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája csütörtökön dönt – áll a közleményben.